Pálení čarodějnic

Termín konání: úterý 30. 4. 2019
Otevírací doba: 17:00 – 22:00 hod.
Doprovodný program probíhá: 17:00 – 22:00 hod.

 

V úterý 30. 4. se můžete těšit na jednu z nejúspěšnějších a nejvyhledávanější akcí na Slezskoostravském hradě – PÁLENÍ ČARODĚJNIC. 

Připravený bude bohatý doprovodný program, rej čarodějnic, různé čarodějnické disciplíny, šermířské a ohňové představení. Děti se mohou vyřádit na čarodějnické diskotéce. Nachystány budou nejrůznější hry, čarodějnický pětiboj, malování na obličej, zajímavé soutěže a mnoho dalšího. Můžete si zasoutěžit v soutěži „O nejkrásnější, nejmladší a nejstarší čarodějnici“.

Přijďte strávit příjemný večer u zapálené vatry.

 

Každý, kdo přijde v kostýmu čarodějnice, má vstup ZDARMA!

 

Středověká kovárna během Pálení čarodějnic

Fakulta materiálově-technologická VŠB TUO v čele se Zdeňkem Tomanem připravila pro návštěvníky Slezskoostravského hradu novou interaktivní expozici, středověkou kovárnu, v níž během 5 hodin vyrobí 5 lidí 5 kg kujného železa. Lidé budou mít příležitost shlédnout celý proces od výroby železa přes jeho zpracování až k hotovému výrobku. Jednou z ukázek bude také zpracování železa tzv. damascénskou technologií, kterou se vyráběly meče. Návštěvníci si budou moci vyrobit např. hřebík.

Výroba a zpracování kujného železa starověkou, keltskou a středověkou technologií se zpracovávalo železo v našem regionu až do roku 1822, kdy byly založeny Vítkovické železárny. Poté se přešlo k velkovýrobě. Na Slezskoostravském hradě bude postavena speciální redukční pec a vyrobena tzv. svářková železná houba (svářkové železo), které bude dále zpracováno kováním.

 

Vstupné:
Od 24. 4. PŘEDPRODEJ bez zvýhodnění (probíhá na pobočkách OSTRAVAINFO!!! nebo online), PŘEDPRODEJ ZDE!

PRODEJ VSTUPENEK NA MÍSTĚ:

Platí VIP karta 2019
120,- Kč Dospělí                
  60,- Kč Děti od 6 let, studenti, důchodci, držitelé TP, ZTP a ZTP/P průkazů (doprovod zdarma)
280,- Kč Rodinné vstupné (2 dospělí + 1-3 děti)

ZDARMA: děti do 5 let včetně, doprovod ZTP/P

 

Kontakt:

kastelánka hradu Alena Špetíková, Tel: 721 262 690, email: hrad.ovas@cerna-louka.cz 

 

Změna programu vyhrazena