Folklor bez hranic

18. 8. 2017

 

Závěrečný koncert

 

Dne 18. srpna proběhne v prostorech Slezskoostravského hradu program posledního dne festivalu Folklor bez hranic Ostrava 2017. Nejprve se od 17 hodin představí dětské kolektivy zastoupené dětskými folklorními soubory Úsměv, Hlubinka, Krasničanek a Moravským dětským folklorním souborem Holúbek, později, od 18 hodin, se bude konat Závěrečný koncert festivalu, který je každoročním slavnostním vyvrcholením celotýdenního putování souborů po ostravských obvodech. 

 

Na závěrečném koncertu se představí jak zahraniční soubory z Taiwanu, Srbska a Kostariky, tak české - Folklorní soubor Mateník z Prahy a Slovácký Krúžek z Brna.

V neposlední řadě zatančí soubory z ostravského regionu - Soubor lidových tanců a písní Hlubina a Slezský soubor Heleny Salichové. 

 

Páteční koncert na hradě každoročně doprovází příjemná atmosféra, návštěvníci mají možnost oslovit tanečníky zahraničních souborů a vyfotografovat se nebo třeba si s nimi jen popovídat. 

 

Společně s programem budou na Slezskoostravském hradě připraveny stánky s občerstvením či dílna zdobení perníčků pro děti.

 

Informace:

Richard Kuczinský
Člen organizačního týmu
Folklor bez hranic Ostrava

Email: r.kuczinsky@gmail.com
Tel.: +420 739 404 870